Astăzi a fost programată etapa a 12-a din Liga a treia de fotbal.

Gruparea brașoveană ACS SR Brașov a învins, pe propriul teren, cu 2-0, echipa secundă a celor de la FC Hermanstadt. Golurile confruntării au fost marcate în repriza a doua, de Horia Popa – minutul 62 și Vlad Boția – minutul 71.

Potrivit monitorulexpres.ro, brașovenii au mai avut alte două goluri anulate, pe motiv de offside, chiar în debutul reprizei secunde.

Prima repriză a fost una mai slabuță, cred că ceea ce întâmplă în jurul echipei pune presiune pe jucătorii noștri, astfel că nu se pot exprima la adevărata lor valoare. În repriza secundă am făcut un joc bun, am și ratat foarte mult… Sper ca această victorie să le dea încredere jucătorilor. Horia Popa a schimbat jocul, este într-un moment bun și sper să continue. Strătilă este un jucător important, eu am foarte mare încredere în el, însă acum nu este în formă„, a spus antrenorul gazdelor, Florin Stângă, potrivit Monitorul Expres.

AS SR Brașov este pe locul 2 în clasament, cu 23 de puncte. Lider este Flacăra Horezu, cu 27 de puncte.

Articolul precedentEvenimente speciale, în weekend, în cadrul Festivalului Internaţional de Dramaturgie Contemporană
Articolul următorFOTO – Festival internaţional de reconstituire istorică, la Braşov