FOTBAL: Râșnovul, eșec acasă. SR Brașov, victorie „afară”

După o serie de rezultate negative, echipa de fotbal de liga a treia SR Brașov a „spart gheața” și a câștigat confruntarea disputată la finalul săptămânii. CS Olimpic Cetate Râșnov a pierdut partida susținută pe propriul teren.

Astfel, SR a învins, în etapa a noua, în deplasare, pe CS Balotești, scor 3-2, 3-0 la pauză. Galben-negrii au făcut, probabil, cea mai bună repriză din acest sezon și conduceau cu 3-0, deja, în minutul 33, după dubla lui Horia Popa și reușita lui Rența. Gazdele au dat semne de revenire imediat după pauză, atunci când au marcat cele două goluri, în doar două minute (49 și 50!!!). Din fericire, stegarii au reușit să-și păstreze avantajul până la final. După cel de-al doilea succes din acest sezon, SR Brașov a acumulat 9 puncte și a urcat pe locul 12. Cealaltă echipă brașoveană din liga a treia, CS Olimpic Cetate Râșnov, a pierdut confruntarea susținută pe propriul teren, scor 1-3, în compania formației Astra II. Golul gazdelor a fost marcat de Vîrlan, în minutul 49. Cu 11 puncte, râșnovenii sunt pe locul 10 în ierarhia ligii a treia.

Articolul precedentSimone Tempestini a câștigat, la Brașov, cel de-al patrulea titlu de campion național la raliuri
Articolul următorDoi copii au fost ATACAŢI de urs!