Într-un meci amical disputat, astăzi, pe Stadionul Metrom, FC Braşov a învins, cu 3-0, pe Olimpic Cetate Râşnov.

A fost al doilea meci susținut de galben-negrii în 24 de ore. Ieri, FC Braşov a remizat, 1-1, cu Unirea Slobozia. Dan Spătaru a deschis scorul în minutul 23, după un şut de la peste 20 de metri, deviat. Roşu a făcut 2-0.

A marcat din fața porții, după centrarea lui Dumbravă. 3-0 s-a făcut în minutul 57. Dan Spătaru a făcut „dubla”, după un şut de la 10 metri, din pasa lui Lascu. În prelungiri, Gana a obținut un penalty, dar Chică Roşă a ratat.

Am folosit astăzi jucătorii care nu au evoluat deloc în meciul de ieri. Am împărțit lotul în cele două partide şi le-am dat minute tuturor. Sunt mulțumit de prestația tuturor, dar mai avem mult de muncă.

Mai testăm jucători şi sper să mai aducem fotbalişti cât mai repede, pentru că avem mare nevoie de întăriri. Monitorizăm mulți jucători şi trebuie să ne mişcăm repede ca să omogenizăm lotul„, a declarat la finalul confruntării antrenorul stegarilor, Dan Alexa.

Articolul precedentBilanț coronavirus 16 iulie. Număr mare de cazuri noi în weekend: Tot mai mulți români, internați
Articolul următorPASTILA PENTRU SUFLET: „Lasă-te în mâna Lui cu încredere și cere-I ajutorul, ca să primești putere în luptă”