În penultimul joc al etapei a 13-a a Ligii 2 la fotbal, FC Brașov a fost învinsă, în această seară, în deplasare, de Universitatea Cluj-Napoca, scor 0-1.

Singurul gol al confruntării a fost înscris de Florian Haită, în minutul 56, la doar câteva zeci de secunde după ce fundașul stegarilor, Fustar, a respins din fața liniei porții. În minutul 33, antrenorul brașovenilor, Andrei Șanta, a fost trimis în tribune. Spre finalul meciului, FC Brașov trebuia să primească o lovitură de la 11 metri, după un fault asupra lui Mitroi, dar arbitrul a lăsat jocul să continue. În minutul 90+1, portarul Daniel Mutu a ieșit neinspirat și a făcut henț. A fost eliminat, iar cum oaspeții făcuseră toate schimbările, fundașul Sabău a intrat în poartă în ultimele două minute. Rezultat final, 1-0 pentru U Cluj, care urcă pe locul secund, în timp ce FC Brașov rămâne pe 16, cu 9 puncte și eșecuri pe linie în 6 meciuri.

Articolul precedentLia Olguța Vasilescu: Fără modificări la Legea Pensiilor și Legea Salariilor nu intrăm la guvernare
Articolul următorDouă autocamioane implicate într-un accident rutier cu două victime, pe DN1! TRAFIC BLOCAT