În etapa a 6-a a Ligii a 2-a de fotbal, FC Braşov a învins, cu 1-0, pe Metaloglobus Bucureşti.

Sigurul gol al meciului a fost marcat încă din minutul 4. Oaspeții au pierdut mingea, iar Anghelov, pe contraatac, i-a pasat lui Lambrinoc. Acesta a driblat doi jucători şi a marcat cu un şut în forță, sub bară. Galben-negrii au dominat autoritar prima repriză, poate cea mai bună repriză din acest sezon.

Oaspeții nu au avut nicio ocazie în primele 45 de minute. Metaloglobus a jucat mai bine după pauză, iar Huiban a lovit bara din 20 de metri. Scorul a rămas 1-0 până la final, astfel că FC Braşov a obținut a doua victorie din acest sezon. Stegarii sunt pe locul 12, cu 8 puncte. Etapa viitoare, FC Braşov va întâlni, în deplasare, pe Oțelul Galați. Până atunci, la mijlocul săptămânii, FC Braşov va întâlni pe KSE Tg. Secuiesc, în Cupa României.