În etapa a doua a play-out-ului Ligii a 2-a de fotbal, FC Braşov a învins, astăzi, la Buftea, pe Progresul Spartac, scor 4-1, 3-0 la pauză.

Angelov cu o „dublă”, Saim Tudor şi Dumbravă au marcat golurile galben-negrilor. Stanciu a redus din diferență în minutul 67. După acest succes, FC Braşov conduce Grupa B din play-out, cu 34 de puncte şi un golaveraj de 7-2. Etapa viitoare, FC Braşov va sta. Următorul meci al stegarilor va fi pe Stadionul Tineretului, pe 14 aprilie, cu Unirea Constanța.

Am controlat meciul, am reuşit să înscriem. O victorie meritată, concludentă. Mă bucur că începem să dăm goluri. Începem să jucăm. Arătăm bine. Acesta este adevărul. O victorie fără niciun fel de dubiu. Spartac o echipă care joacă, le convine terenul sintetic. Au avut momente când ne-au pus probleme. Dar cred că victoria nu poate să o conteste nimeni.