FC Braşov, egal la debutul în Liga 2, după o revenire de senzație!

La primul meci din noul sezon al Ligii 2, FC Braşov a întâlnit, pe Stadionul Tineretului, astăzi, pe Viitorul Pandurii Târgu-Jiu.

Gazdele au evoluat mult sub aşteptări în primele 45 de minute. Oaspeții au intrat mai bine în meci şi au condus cu 2-0 de la pauză, după golurile marcate de Mitrică (min. 16) şi Alex Baican (min. 44). La pauză, antrenorul braşovenilor, Ilie Stan, a făcut 4 schimbări. Printre alții, l-a introdus şi pe fostul căpitan de la SR Braşov, Horia Popa. Galben-negrii au dominat clar actul secund. Alexandru Sabău a redus din diferență şi a marcat pentru 1-2 după un şut senzațional, în vinclu, de la aproape 25 de metri. Gazdele au evoluat în continuare curajos şi au egalat în minutul 71, prin Horia Popa, care a reluat din câțiva metri centrarea lui Dumbravă. Scor final 2-2, cu alte câteva mari ocazii ratate pe final de ambele formații.