Eșec surprinzător pentru SR Brașov, în liga a treia de fotbal

Etapa a 26-a a ligii a treia de fotbal a fost programată în acest weekend. Cele trei formații brașovene au obținut două victorii.

Înfrângere neașteptată pentru ACS SR Brașov, scor 1-2, în confruntarea susținută, sâmbătă, pe stadionul Tineretului, în compania celor de la Sporting Roșiori, grupare aflată în subsolul clasamentului. Deși au condus cu 1-0 la pauză, după golul marcat de Adrian Stoian, micii stegari au fost învinși pe final, scor 1-2, primind golurile în minutele 82 și 88. Cu 40 de puncte, ACS SR Brașov este pe locul 6. Într-o altă serie a ligii a treia, Cetate Râșnov a învins, cu 1-0, pe CFR Cluj 2. AFC Hărman a trecut, fără emoții, de Gaz Metan Mediaș 2, scor 3-0. Olimpic Cetate Râșnov este pe locul 4 în ierarhie, în timp ce AFC Hărman este pe poziția a 10-a.