ERSTE LIGA: Corona – Vasas 3-1

Corona Wolves Brașov a disputat, duminică seara, meciul 4 al sferturilor Ligii Erste la hochei pe gheață.

În Ungaria, „lupii” au întâlnit pe Vasas Budapesta. Deși conduceau cu 3-0 la general și o eventuală victorie îi califica automat în penultimul act al competiției, brașovenii au pierdut confruntarea. Vasas Budapesta s-a impus categoric, cu 5-2, pe reprize 0-0, 2-1, 3-1. Pentru Corona Wolves au marcat McFadden și Balazs.

Astfel, scorul la general este 3-1, iar următoarea dispută va avea loc marți seara, la Brașov. Calificarea se joacă după sistemul cel mai bun din șapte meciuri.

Articolul precedentCărțile de identitate electronice, disponibile din august și în România. Ce presupune inițiativa Ministerului Cercetării, Inovării și Digitalizării
Articolul următor3 localități au intrat în scenariul roșu de la miezul nopții!