Corona Wolves, victorie cu ACSH Gheorgheni

Echipa de hochei pe gheață Corona Wolves Brașov a reușit să câștige  primul meci de pregătire disputat pe gheața proprie, învingând cu scorul de 3-2 (1-1/1-0/1-1) pe echipa ACSH Gheorgheni.

În fața celor câteva sute de fani prezenți în tribunele Patinoarului Olimpic Brașov, echipa noastră a prestat un joc foarte bun, fiind mereu la conducere pe tabela de marcaj.

Matyas Biro a deschis scorul în prima repriză, în minutul 2’04, fructificând o fază la care au mai contribuit canadienii Chase Harrison și Cody Fowlie.
Totuși, până la prima pauză, oaspeții au reușit să egaleze.

În cea de-a doua repriză, fundașul canadian Nelson Armstrong a readus echipa noastră în avantaj, în minutul 32’06, după un șut puternic la colțul scurt al porții apărate de Gellert Ruczuj.

În repriza a treia, oaspeții au forțat egalarea, reușind să aducă scorul la 2-2.
Însă, în minutul 51’22, Peter Balazs a reușit să readucă echipa noastră în avantaj, după un gol spectaculos în inferioritate numerică, după ce a depășit mai mulți adversari.

Liniile folosite de către cei doi antrenori ai echipei noastre, Julius Penzes și Ondrej Rusnak:

Portari: Patrik Polc și Zoltan Toke.

L1:  Cody Fowlie – Zoltan Molnar – Matyas Biro / Pavlo Borysenko – Bors Huba.

L2: Peter Balazs – Daniel Trancă – Levente Zsok / Nelson Armstrong – Chase Harrison.

L3: Gergo Biro – Roberto Gliga – Zsombor Molnar / Ede Mihaly – Otto Biro.

L4: Iulian Chițac – Gajdo Balazs – Andrei Haraga / David Szabo – Tamas Gajdo.

Sursa: wolves.ro