Ce rezultat a obținut Ania Caill la Cupa Mondială din Elveția?

Rezultat bun obținut de sportiva Coronei Brașov, Ania Monica Caill, la etapa de schi alpin coborâre programată astăzi, în cadrul Cupei Mondiale care are loc la Crans Montana, în Elveția.

Ania Caill a terminat pe locul 39, cu timpul de 1:32.27, la doar 3.52 de secunde de câștigătoare. Etapa a fost câștigată de italianca Sofia Goggia, cu timpul de 1:27.75. Pe locul secund a terminat elvețianca Gut-Behrami Lara, iar podiumul a fost completat tot de o schioare din Italia, Elena Curtoni. 7 sportive au abandonat cursa, printre care și campioana olimpică din Cehia, Ester Ledecka.

Articolul precedentBilanț CoVid-19, 23 ianuarie: 2.719 cazuri noi și 94 de decese
Articolul următorCOVID-19. Municipiul Brașov are rată de infectare care-i permite să iasă din SCENARIUL ROȘU!