Baschet: Olimpia Brașov, eșec la Târgoviște

Într-o confruntare din Liga Națională de baschet feminin, Olimpia CSU Brașov a fost învinsă, aseară, în deplasare, de CSM Târgoviște, scor 72-69 (17-18, 20-20, 17-13, 18-18).

Meciul a contat pentru etapa a doua din faza secundă a Ligii Naționale de baschet feminin. Chiar dacă au început mai bine duelul și la pauza mare conduceau cu 38-37, fetele antrenate de Dan Calancea au cedat penultimul sfert și nu au mai putut recupera handicapul în ultima repriză. Armanu (19), Pesovic (15), Beadle (11), Williams (8) și N. Zubac (7) au fost principalele marcatoare de la Olimpia CSU. Pe 25 ianuarie, brașovencele vor întâlni, acasă, gruparea din Satu Mare.

Articolul precedentVIDEO Un șofer inconștient a fost filmat în timp ce conducea pe contrasens, pe un drum național din județul Brașov
Articolul următorCine este candidatul PSD la șefia Consiliului Județean Brașov?