VIDEO FC Braşov, cea mai clară victorie, în Liga 2, de la reînființare!

În etapa a 7-a a Ligii 2, în această dimineață, pe Stadionul Tineretului, FC Braşov a întâlnit pe Dunărea Călăraşi.

Galben-negrii au profitat de problemele celor de la Călăraşi şi au câştigat fără emoții, scor 3-1, obținând a doua şi cea mai categorică victorie din acest sezon, după 1-0 cu Unirea Dej acum două etape. Pentru stegari au marcat Roşu (min.35) şi Iurcu (min. 41) în prima repriză, iar în cea de-a doua parte a înscris Mihalcea, din penalty, în minutul 78. Golul oaspeților a fost marcat de Nica, în prelungirile primei reprize.

După şapte etape, FC Braşov are 9 puncte şi este, momentan, pe locul 13. Etapa viitoare, vineri seara, la Braşov vine Steaua.

Articolul precedentPeste 5300 de cazuri de infectări la nivel național, în ultimele 24 de ore
Articolul următorÎn inferioritate numerică, SR Brașov reușește să câștige la CS Blejoi / Kids, egal cu Plopeni