SR Brașov și Corona și-au câștigat meciurile din Liga a 3-a!

În acest weekend au fost programate primele confruntări din liga a treia de fotbal. SR Brașov și Corona Brașov au obținut victorii în Seria a 5-a din care fac parte.

Astfel, ambele meciuri au avut loc în această seară, de la ora 17.00. Pe Stadionul Tineretului, Corona Brașov a învins cu 5-1, la pauză 3-0, pe KSE Târgu Secuiesc, formație din Covasna eliminată de SR Brașov în Cupa României. Golurile Coronei au fost marcate de Alupoaie (min. 1 și 11), Cristescu (min. 30 și min. 53), Manole (min. 87).

În derby-ul brașovean al rundei s-au întâlnit, la Râșnov, Olimpic Cetate din localitate și SR Brașov. Echipa oaspete s-a impus cu 2-1. După 0-0 la pauză, SR Brașov a deschis scorul prin Horia Popa, în minutul 63, din penalty, însă râșnovenii au egalat în minutul 68, prin Druga. Scorul final a fost stabilit de Rența, în minutul 76.

Articolul precedentCu o nouă victorie de etapă, brașoveanul Eduard Grosu își consolidează poziția de lider în Turul Ciclist al României
Articolul următorVIDEO Noi dezvăluiri bombă ale procurorului Negulescu: Cum negocia Coldea cu spioni străini salvarea unui șef de mutinațională