În etapa a 15-a a Ligii a 3-a la fotbal astăzi a fost programat, pe Stadionul Tineretului, meciul dintre SR Brașov și Olimpic Zărnești. Aceasta a fost ultima confruntare din 2022 pentru ambele formații.

SR Brașov a câștigat cu 2-1 un meci foarte spectaculos, cu multe faze de poartă. Pentru galben-negrii a marcat Mihai Ion, în minutele 8 și 10. Golul zărneștenilor a venit pe final, în minutul 90+4 și a fost marcat de Mariean, din penalty. SR Brașov a ratat și două lovituri de la 11 metri, prin Răchișan în prima repriză și Carlo Danciu, în minutul 90. După acest succes, SR Brașov rămâne pe locul 3, cu 23 de puncte. Dar s-a apropiat la patru lungimi de locul secund, ocupat de CSO Plopeni. Mâine, de la ora 14.00, se mai joacă meciurile Cetate Râșnov – CS Păulești și Sepsi OSK 2 – Kids Tâmpa.

Articolul precedentDezastru în buzunarele românilor. Energia, cu 125% mai scumpă față de anul trecut – INS