Baza Sportivă Celta Academy a găzduit, ieri, cel de-al doilea meci amical al formației SR Brașov, împotriva celor de la CS Colțea 1920 Brașov.

SR Brașov a obținut victoria, scorul final fiind de 5-1 (Sandu, Godri, H.Popa, Cenk, Gomboș). Liviu Nicolae, antrenorul principal, nu urmărește neapărat victoria în această perioadă de pregătire, ci să vadă toți jucătorii la lucru!

Avem o planificare atât fizică, cât și tehnico-tactică, motiv pentru care este important să oferim minute egale tuturor jucătorilor, pentru a demonstra fiecare ceea ce poate în acest moment. Îmbucurător este faptul că suntem la un nivel fizic foarte bun, pentru acest moment, mai ales după două luni și jumătate de pauză, lucru pe care l-am observat în testele fizice pe care le-am făcut. Sperăm ca de săptămâna viitoare să avem și jucători noi în cadrul lotului, ca de la meciul cu CSM Ceahlău Piatra Neamț să putem contura un prim 11 pentru meciurile oficiale ce urmează”.

Sursă: SR Brașov

Articolul precedent66 de reacții adverse provocate de vaccinarea anti-Covid-19, în județ!
Articolul următorPeste 3.000 de infectări noi cu SARS-COV-2! Situația în fiecare județ!