Sala „Ana Pascu” din București a găzduit, la finalul acestei săptămâni, Cupa României de senioare la sabie feminin.

La nici 17 ani, sportiva din Brașov, Ana Maria Botezatu, legitimată la CS Dinamo și antrenată de Ciprian Gălățanu, a reușit performanța de a termina pe locul 8, într-un concurs la care au luat parte cele mai valoroase 23 de sportive din toată țara. După asaltul din grupe, Ana Botezatu s-a calificat direct pe tabloul de 32. În optimi, sportiva de la CS Dinamo a învins-o pe Delia Chircă, de la CSTA București, cu 15-12. În sferturile de finală, Ana Botezatu a fost eliminată de Andreea Lupu, tot de la CS Dinamo, scor 4-15. De menționat că Andreea Lupu a terminat pe locul 3 competiția care a fost câștigată de Sabina Martiș (CSA Steaua).

Articolul precedent4.439 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS–CoV–2! Situația în fiecare județ!
Articolul următorSCANDAL URIAȘ la sediul ROMPREST: fosta conducere FURĂ DOCUMENTE. Orlando Valache, unul din acoliții patronului Cancan, ÎMBRÂNCELI cu agenții – VIDEO