Reprezentativa României a învins, luni seară, pe Stadionul Giuleşti, cu scorul de 4-1, selecţionata Bosniei, în ultima etapă a Grupei 3 din Divizia B a Ligii Naţiunilor.

Tricolorii încheie grupa pe ultimul loc, astfel că au retrogradat în Divizia C. Bosniacii, care au terminat pe prima poziţie, au promovat în Divizia A.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 38.

Pușcaș a intrat pe teren și a marcat în minutul 73, iar Rațiu a înscris peste 6 minute.

George Pușcaș a închis tabela în minutul 86 cu un șut superb. Pentru Bosnia a marcat Dzeko în minutul 77.

Articolul precedentDorin Iacob, avertisment dur după ce „prietenii lui Putin” au ajuns la putere, în Italia. Pericolul din spatele partidelor extremiste de tip AUR
Articolul următorEdi Iordănescu a vorbit despre viitorul la națională după retrogradarea în Liga Națiunilor