Patinatoarea Mihaela Hogaş părăseşte Jocurile Olimpice! Ce rezultat a obținut la proba de 1000 de metri?

În această dimineață a fost programată, la Jocurile Olimpice de iarnă de la Beijing, proba feminină de 1.000 de metri la patinaj viteză.

Sportiva Coronei Braşov, Mihaela Hogaş, a terminat cursa pe locul 29 din 30 de participante. Aceasta a avut un timp de un minut, 19 secunde şi 33 de sutimi. Câştigătoare a fost japoneza Miho Takagi, cu timpul de un minut, 13 secunde şi 19 sutimi, aceasta stabilind şi un record olimpic! Aflată la prima prezență la Jocurile Olimpice, Mihaela Hogaş a mai concurat, zilele trecute, la proba de 500 de metri, acolo unde s-a clasat tot pe locul 29. Concursul de astăzi a fost ultimul de la Beijing pentru sportiva de la Corona Braşov.

Articolul precedentRata de infectare cu SARS-COV-2 din județul Braşov a scăzut sub 20 la mie!
Articolul următorBilanț coronavirus 17 februarie: 15.374 cazuri noi și 125 decese