Meci nebun pentru Cetate Râșnov! Opt goluri marcate

Vineri a fost programată etapa a 5-a a Ligii 3 de fotbal. CS Olimpic Cetate Râșnov a întâlnit, în deplasare, pe CS Unirea Bascov, iar ACS SR Brașov a mers pe terenul celor de la CSM Slatina.

Confruntarea susținută de Olimpic Cetate Râșnov a fost cu adevărat nebună. Rezultatul final: 4-4!!! Râșnovenii au deschis scorul, apoi gazdele au marcat de trei ori în doar 10 minute. Rezultatul la pauză a fost 3-2 pentru Unirea Bascov. Imediat după pauză, Râșnovul a marcat pentru 3-3, gazdele au preluat din nou conducerea, după doar câteva minute, iar rezultatul final a fost stabilit în minutul 86. Cealaltă formație de liga a treia, ACS SR Brașov, a fost învinsă categoric, în deplasare, de CSM Slatina, scor 0-3. Cu opt puncte, Olimpic Cetate Râșnov este pe locul 5 în Seria a 3-a din Liga 3, iar SR Brașov, cu cinci puncte, pe poziția a zecea.

Articolul precedentHandbal: Corona, victorie importantă la Zalău
Articolul următorULTIMĂ ORĂ: Incendiu, la Cristian (FOTO)