În urmă cu doar câteva minute, în Arena Națională de patinaj viteză de la Beijing „Ice Ribbon”, sportiva Coronei Brașov, Mihaela Hogaș, a concurat la proba de 500 de metri la patinaj viteză.

Brașoveanca antrenată de Bogdan Stănescu a pornit prima în concurs și a terminat cu timpul de 39.45 secunde, pe locul 29 din 30 de participante. Mihaela Hogaș a încheiat la 2.41 secunde de câștigătoarea Erin Jackson, din SUA, care a terminat cursa cu timpul 37.04 secunde. Pe locul secund s-a clasat Miho Takagi, din Japonia (37.12) și podiumul a fost completat de rusoaica Angelina Golikova (37.21). După 100 de metri, Mihaeala Hogaș avea timpul intermediar de 10.72 secunde, care o poziționa pe locul 20. Pentru sportiva de 23 de ani de la Corona urmează proba de 1.000 de metri, care va avea loc joi, 17 februarie, de la ora 10.30.

Articolul precedentSe închide o pârtie din Poiana Brașov
Articolul următorLucian Bode: Granițele noastre sunt sigure, dar un eventual conflict în Ucraina ne va afecta economic