În etapa a 4-a a Seriei a 5-a din Liga 3 la fotbal, SR Brașov a întâlnit, în această seară, în deplasare, pe CS Blejoi.

Brașovenii au deschis scorul în minutul 25, prin Godri, iar gazdele au egalat în minutul 30, prin Enache. În minutul 56, Șerban a făcut 2-1, iar din minutul 63, SR Brașov a evoluat în inferioritate numerică după eliminarea lui Avarvarei. Pe final, Căucă a avut, din nou, câteva intervenții de senzație, păstrând tabela la 2-1 pentru SR Brașov. După acest succes, galben-negrii au acumulat 4 puncte. Tot în această seară, Kids Tâmpa Brașov a remizat, pe propriul teren, în compania echipei CSO Plopeni, scor 0-0.

Echipa de start a celor de la Kids Tâmpa:

Alexa – Andries, Mihăilă, Potecu, Enache – Moldovan, Dima – Nechita (Spătaru min. 60), Dumitras (Moroie min. 87), Popa – Kerekes (Zota min. 46).

Cealaltă echipă brașoveană de liga a treia, Cetate Râșnov, a obținut și ea prima victorie a sezonului, 1-0 cu Hermannstadt 2. Golul confruntării a fost marcat de Babei.

Articolul precedentVIDEO FC Braşov, cea mai clară victorie, în Liga 2, de la reînființare!
Articolul următorTrafic blocat între Săcele şi Tărlungeni!