Hochei: Corona Wolves, victorie clară în Erste Liga

Vineri seara, în Erste Liga, Corona Wolves Brașov a învins, pe gheața proprie, echipa maghiară Fehervari Titanok, cu scorul de 4-1 (0-0, 1-0, 3-1).

După o primă repriză în care nici una dintre echipe nu a reușit să marcheze, în repriza a doua „lupii” au deschis scorul prin atacantul canadian Cody Fowlie (asistat de către Wacey Rabbit). În repriza a treia, în minutul 41’37” al meciului, Matyas Biro a majorat scorul la 2-0, asistat de către Zsombor Molnar.

După ce adversarii au redus din diferența de pe tabelă  (profitând de o dublă superioritate numerică)  „lupii” au reușit să marcheze golul de 3-1 prin Zsombor Molnar (asistat de către Chase Harrison și J.F. Plante). Cu 38″ de secunde înainte de finalul meciului, Roberto Gliga (asistat de către Otto Biro și Cody Fowlie) a profitat de o superioritate numerică și a stabilit scorul final: 4-1.

Sursa: wolves.ro

Articolul precedentVIDEO Proiect inedit în Europa, la Brașov! 100 de urși vor fi hrăniți cu ajutorul dronelor, lângă DN1