Echipa de hochei pe gheață Corona Wolves Brașov a egalat scorul la general, 1-1, în finala Campionatului Național, contra celor de la CSM Galați.

În meciul doi, în deplasare, Corona Wolves Brașov a învins cu emoții, marți seara, în prelungiri, scor 2-3, pe reprize 0-1, 2-0, 0-1, 0-1. Pentru echipa noastră a înscris toate cele trei goluri, în min. 6’23”, min. 41’30” și min. 69’08”, Tendler! Corona Wolves poate câștiga titlul național chiar pe Patinoarul Olimpic din Brașov. Asta deoarece meciurile 3 și 4, care pot fi decisive în eventualitatea unor succese ale „lupilor” se joacă sub Tâmpa, vineri, 19 aprilie, de la ora 18.30 și sâmbătă, 20 aprilie, de la aceeași oră.

Articolul precedentBASCHET FEMININ: Olimpia CSU Brașov, în semifinalele Ligii Naționale
Articolul următorFOTO Contracte semnate pe o perioadă de patru ani, pentru doi manageri de spitale din Brașov