Hochei: Corona Wolves, succes fără emoții în Erste Liga

Într-un meci susținut în Erste Liga de hochei pe gheață, Corona Wolves Brașov a învins, sâmbătă seara, la Patinoarul Olimpic, pe Hokiklub Budapest, scor 6-3, pe reprize 2-0, 0-2, 4-1.

Confruntarea dintre Corona Brasov si Hokiklub Budapesta a placut publicului spectator, datorita determinarii celor doua echipe dar si numarului mare de goluri inscrise. Primele doua au apartinut “lupilor” care au marcat in prima repriza prin Armstrong (6’21’’) si Peter B (9’02’’). In repriza a doua, oaspetii au reusit sa egaleze datorita golurilor marcate in minutul 20’38’’ si 37’46’’. Ultima repriza a fost spectaculoasa, Corona reusind sa inscrie de 4 ori prin Borisenko (40’’44), Tranca (44’56’’), Fowlie (52’06’’) si Armstrong (54’19’’). Scor final 6-3. Urmatorul meci al echipei Brasovului va fi luni, 28 octombrie, in Campionatul National, cu CSM Galati.

Articolul precedentFOTBAL: Rezultatele echipelor brașovene din liga a treia