HOCHEI: Corona Wolves egalează situația în semifinalele Erste Liga, după un meci „nebun”!

Corona Wolves Brașov a obținut, duminică seară, a doua victorie din Ungaria, la capătul unui meci extrem de spectaculos, în care „lupii” au revenit senzațional de la un handicap de 3 goluri.

Astfel, Corona Wolves Brașov s-a impus cu 7-5, pe reprize 2-4, 4-1 și 1-0. În debutul reprizei secunde, brașovenii erau conduși cu 2-5 și meciul părea pierdut. Însă, „lupii” au dat dovadă de caracter și nu au renunțat, iar la finalul părții a doua conduceau cu 6-5. După acest succes, Corona Wolves Brașov a egalat situația la general, scor 2-2. Meciul 5 va avea loc marți seara, la Brașov.

Articolul precedentVIDEO Primele declarații oferite de celebrul BRomania, la ieșirea din sediul Poliției, după ce a fost prins drogat la volan!
Articolul următorCulisele Statului Paralel | 31 de ani de la conflictul interetnic de la Târgu Mureș – Imagini de arhivă – 5 morți și sute de răniți