Corona Wolves Brașov este condusă cu 0-3, la general, în sferturile de finală din Erste Liga. Se joacă după sistemul cel mai bun din șapte meciuri, astfel că brașovenii mai păstrează șanse infime la calificarea în faza următoare a competiției. Meciul 4 va avea loc în această seară, de la 18.30, la Patinoarul Olimpic din cartierul Tractorul.

Al treilea meci al sferturilor de finala din Erste Liga, dintre Corona Wolves Brașov și SC Miercurea Ciuc, s-a disputat ieri, tot pe Patinoarul Olimpic. Partida a fost spectaculoasă si a necesitat două reprize de prelungiri, din moment ce la finalul timpului regulamentar scorul a fost egal, 2-2. SC Miercurea Ciuc a deschis scorul in min. 11’01’’ după care, Corona a egalat prin Tendler, min. 13’09’’. În a doua repriză s-a înscris un singur gol, el aparținând oaspeților (min. 32’30’’). Detalii, pe realitateadeharghita.net