Hochei: Corona, un nou eșec în Erste Liga

Într-o confruntare din Erste Liga, echipa de hochei pe gheață Corona Brașov a fost învinsă, aseară, în deplasare, de DAB, scor 5-7.

La capătul primei reprize în care gazdele au condus de fiecare data, scorul a fost 2-2. Imediat după reluare, brașovenii au preluat conducerea, însă maghiarii au revenit la conducere, astfel că după repriza a doua scorul era 4-3 pentru DAB. Spectacol total în ultimele 20 de minute. DAB a început mai bine ultima repriză și a făcut 5-3, dar Corona a revenit și, în mai puțin de două minute, a egalat la 5. Însă, din minutul 47, până în minutul 53, gazdele au punctat de două ori, stabilind rezultatul final. Așadar, Wolves pierde cel de-al treilea meci consecutiv, după înfrângerile cu Ferencvaros și Ujpest, de acasă. Pentru Brașov au marcat Borisenko (2), Zagidullin, Tranca și Franko. Corona este pe locul 3 în Erste Liga, cu 65 de puncte, la două de DAB, dar și cu un meci în minus. În această seară, brașovenii se vor duela, tot în Ungaria, cu Fehervar.
Articolul precedentModificări legislative în domeniul ordinii și siguranței publice
Articolul următorAtenţie, şoferi! Alertă meteo pentru judeţele din centrul ţării!