Patinoarul Olimpic din Brașov a fost arhiplin la meciul celor mai bune echipe din România, în competiția din Erste Liga. Corona Brașov și SC Miercurea Ciuc au furnizat un meci atractiv în care echipa gazdă a jucat foarte bine, cu determinare și a învins meritat, cu scorul de 5-2 (1-1, 2-0, 2-1).

Scorul a fost deschis de gazde în min. 18’00’’ prin Molnar Zoltan, după care Miercurea Ciuc a egalat la o diferență de 21’’. A două repriză a aparținut în totalitate “lupilor” care au făcut o demonstrație de hochei spre deliciul publicului. Scorul celei de-a doua reprize, 2-0, reflectă dominarea totală a gazdelor, care au înscris prin Mark Lee în min. 28’06’’ și Trancă Daniel în min. 34’07’’.