Hochei: Corona Brașov, victorie cu emoții

Într-un meci contând pentru campionatul național, Corona Wolves Brașov, deși a avut cinci jucători importanți indisponibili din cauza accidentărilor, a reușit să învingă echipa CSM Galați, cu scorul de 3-2 (la „shoot-out”).

După ce oaspeții au deschis scorul în a doua repriză, „lupii” au reușit să întoarcă rezultatul  prin Matyas Biro (asistat de către Balazs Gajdo) și Nelson Armstrong (în superioritate numerică, asistat de către Logan Stephenson).

Oaspeții au egalat în repriza a treia la 2-2, acesta fiind și scorul după cele 60 de minute de timp regulamentar.

Astfel, meciul a continuat cu cele 5 minute de prelungiri (echipele jucând 3 vs. 3). Cum nici în prelungiri nu s-a marcat, s-a trecut la seria de „shoot-out”.

„Lupii” s-au impus, câștigând două puncte, după ce au marcat pentru echipa noastră: Cody Fowlie și Daniel Trancă iar Zoltan Toke a reușit să apere patru din cele cinci  șuturi ale jucătorilor adverși.

Echipa va pleca într-o nouă deplasare în Ungaria, având de disputat 3 meciuri în Erste Liga împotriva echipelor: Schiller-Vasas (pe 31 octombrie), HK Budapesta (pe 1 noiembrie) și DEAC (pe 3 noiembrie).

Sursa foto și text: wolves.ro