HOCHEI: Corona aduce meciurile decisive din sferturile campionatului la Brașov

Seria sferturilor de finală ale Ligii Erste dintre Corona Wolves Brașov și ACSH Gheorgheni a continuat cu două meciuri pe patinoarul din Gheorgheni.

Dacă vineri echipa noastră a cedat cu scorul de 2-5, aseară, „lupii” s-au impus cu scorul de 4-1, egalând seria la 2-2.

Vineri, 28 februarie: ACSH Gheorgheni – Corona Brașov: 5-2.

Pentru echipa noastră au marcat: – în minutul 11’00”: Zsombor Molnár (asistat de către Peter Balázs și Daniel Trancă). – în minutul 28’25”: Nelson Armstrong (asistat de către Cody Fowlie).

Sâmbătă, 29 februarie: ACSH Gheorgheni – Corona Brașov: 1-4.

Pentru echipa noastră au marcat: – în minutul 09’41”: Cody Fowlie (asistat de către Albert Zagidullin). – în minutul 13’24”: Albert Zagidullin (asistat de către Cody Carlson și Nelson Armstrong). – în minutul 36’41”: Roberto Gliga (asistat de către Cody Carlson și Cody Fowlie). – în minutul 59’34”: Nelson Armstrong.

Seria va continua luni, la Brașov, de la ora 18:30, cu meciul 5.