Handbal: România, înfrângere la limită cu Muntenegru

Naţionala feminină de handbal a României a pierdut, în această dimineaţă, confruntarea cu Muntenegru de la Campionatul Mondial, scor 26-27, la pauză 12-11.

Desi jucat senzational in multe momente şi a avut un avantaj chiar de 4 goluri, în repriza a doua, 21-17, România s-a prăbuşit pe final şi a cedat în fata adversarelor. Cea mai buna jucatoare de pe teren si principala noastra marcatoare a fost, normal, Cristina Neagu, cu 11 reusite. Romania trebuie sa invinga obligatoriu Ungaria, pe 6 decembrie, de la ora 12.00, pentru a mai spera la calificarea in faza urmatoare a competitiei.