Etapa a 11-a a Ligii Naționale de handbal feminin a adus o remiză pentru CSM Corona Brașov. Fetele antrenate de Ion Crăciun au terminat la egalitate, scor 27-27, confruntarea susținută în deplasarea de la CS Minaur Baia Mare.

Corona Brașov a jucat bine în prima repriză și a intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, scor 15-12. Actul secund nu a mai fost la fel de bun, astfel că gazdele au reușit să revină pe tabelă, iar jocul s-a încheiat nedecis. Pentru Corona Brașov au marcat: Pavicevic 7, Laslo 5, Tîrcă 5, Bazaliu 4, Neagu 4, Bucur 2. Etapa viitoare urmează o confruntare infernală pentru brașovence. Acestea vor primi vizita vicecampioanei CSM București. Meciul va avea loc miercuri, 6 noiembrie, de la ora 18.30.