FOTO După o „secetă” de câțiva ani, Brașovul are un campion național la box!

În perioada 23-26 noiembrie, Sala Sporturilor din Târgu-Mureș a găzduit, fără spectatori din cauza restricțiilor impuse de pandemia de COVID-19, Campionatul Național de box destinat seniorilor, la care au luat parte cei mai valoroși pugiliști din România.

Cel mai bun la categoria 71 de kilograme a fost sportivul antrenat de Daniel Ursache, Marcel Nistreanu, de la clubul Ursache Box Brașov. Aceasta a câștigat medalia de aur și a devenit campion național al categoriei, după ce a învins, în finală, un pugilist din Cluj-Napoca. Marcel Nistreanu are 20 de ani și este de origine din Republica Moldova. Are 100 de meciuri la amatori și 3 prezențe la Campionatul European de box.

Articolul precedentOlimpia CSU Brașov – Sepsi SIC, în sferturile Cupei României la baschet feminin
Articolul următorTraficul autobuzelor RAT Braşov va fi restricționat mâine dimineață!