FOTBAL: SR Brașov învinge pe CSO Plopeni

În etapa a treia a Ligii a 3-a la fotbal, SR Brașov a învins, la Blejoi, pe CSO Plopeni, cu 2-1, la pauză 1-1.

Stegarii au deschis scorul în minutul 17, prin Horia Popa, care a marcat din pasa lui Răchișan. Gazdele au egalat în minutul 35, prin Dumitrașcu. Scorul final a fost stabilit în minutul 54. Același Horia Popa a făcut dubla, după ce a transformat lovitura de la 11 metri obținută de Cenk. În runda următoare, SR Brașov va evoluat tot la Blejoi, cu echipa din localitate.

În celălalt meci susținut de o echipă brașoveană, în această după-amiază, în Liga 3, trupa lui Romeo Surdu, Olimpic Cetate Râșnov, a terminat la egalitate, scor 0-0, pe propriul teren, în compania grupării KSE Târgu Secuiesc, din județul Covasna.