FOTBAL: Rezultatele echipelor brașovene din liga a treia

În acest weekend a fost programată etapa a 8-a a Ligii a 3-a de fotbal. Formațiile brașovene care fac parte din seria a treia au obținut un singur punct.

Olimpic Cetate Râșnov a pierdut, surprinzător, deplasarea de la Tractorul Cetate. Râșnovenii au fost învinși categoric, cu 0-3, iar în ultimele minute au avut și doi jucători eliminați: Poverlovici și Marin. Cealaltă grupare din liga a treia, ACS SR Brașov, a terminat la egalitate, scor 1-1, confruntarea susținută pe Stadionul Tineretului, în compania formației Universitatea Craiova 2. Golul gazdelor a fost marcat de Adrian Stoian, în minutul 88. Olimpic Cetate Râșnov este pe locul 8, cu 11 puncte, iar SR Brașov este pe poziția a 13-a, cu șase puncte.

Articolul precedentFemeie găsită fără suflare în râul Olt
Articolul următorHANDBAL: Brașovul a revenit cu o victorie în cupele europene (VIDEO)