La finalul acestei săptămâni a fost programată etapa a 7-a a Ligii a 3-a de fotbal.

Olimpic Cetate Râșnov a învins, pe propriul teren, categoric, cu 3-0, pe CS Sporting Roșiori. Golurile brașovenilor au fost marcate de Strătilă, la finalul primei reprize, din penalty, în timp ce Andrei Lascu a reușit o „dublă”, în minutele 60 și 87. Cealaltă echipă din județ în liga a treia, SR Brașov, a fost învinsă, în deplasare, cu 2-3, de Voluntari II. Pentru galben-negrii, veteranul Marian Cristescu a marcat cele două goluri (min. 71 și 82). După șapte etape, Olimpic Cetate Râșnov este pe locul 7, cu 11 puncte, iar SR Brașov este pe 14, cu cinci puncte.

Articolul precedentCirculație restricționată pe mai multe străzi din municipiul Brașov
Articolul următorEste oficial! Cerbul de Aur se va organiza și în 2020!