Cetate Râșnov, succes la Craiova

Victorie importantă pentru CS Olimpic Cetate Râșnov, ieri, în etapa a treia a ligii a treia de fotbal.

Echipa din Râșnov a învins, cu 3-1, în deplasare, pe U Craiova 2. Scorul a fost deschis de gazde în minutul 16, prin Popescu, însă brașovenii au revenit rapid și au egalat prin Lascu în minutul 20. Dobre a reușit sa ducă oaspeții în avantaj, în minutul 40. Râșnoveanul Gavrilă a marcat chiar la debut și a închis tabela în minutul 93, fază în care a driblat portarul și a înscris în poarta goală, după o pasă foarte buna dată de Botea. Astfel, după această victorie, Olimpic Cetate Râșnov a acumulat 4 puncte în clasamentul Ligii 3.

Sursa: Facebook / CS Olimpic Cetate Râșnov

Articolul precedentÎncepe curățenia de toamnă. Unde vor fi amplasate centrele de colectare a deșeurilor mari?