FOTBAL: ACS SR Brașov, egal la Pucioasa

În etapa a 16-a a Ligii a 3-a la fotbal, prima din acest an, ACS SR Brașov a terminat la egalitate, scor 2-2, meciul susținut astăzi, în deplasarea de la Pucioasa.

Prima repriză a aparținut în totalitate tinerilor stegari, care au condus la pauză, cu 2-1, după reușitele lui Carlo Danciu, în minutul 7, și Horia Popa, în minutul 37, din penalty. Gazdele au redus din diferență în minutul 40, tot de la 11 metri, iar scorul final a fost stabilit în minutul 78. Până la final, galben-negrii s-au apărat eroic și au scos un punct muncit. Liderul din C3 este Turris Turnu Măgurele, cu 37 de puncte. pe locul secund este echipa din Horezu (33 pct), iar podiumul este completat de Universitatea Craiova (31 de puncte, un meci în minus). SR Brașov este pe locul 4, cu 30 de puncte.