În etapa a 16-a a Ligii a 2-a de fotbal, în fața a aproape 3.000 de spectatori, FC Brașov a întâlnit, astăzi, pe Stadionul Tineretului, pe Dinamo.

Dinamo s-a impus cu 2-0 fără mari emoții, la capătul unui meci în care FC Brașov a avut o evoluție modestă. Golurile meciului au fost marcate de Buhăescu, din penalty, în minutul 15. Lovitura de la 11 metri a fost obținută de Iulian Roșu, după un fault al lui Fustar. Același Iulian Roșu a marcat pentru 2-0, cu un șut superb, perfect plasat, de la 20 de metri. FC Brașov a cerut lovitură de la 11 metri, după un posibil fault în careu al lui Amzăr la Lazăr. Arbitrul a lăsat jocul să continue. FC Brașov a avut cea mai mare ocazie a meciului abia în minutul 90. Rareș Lazăr l-a luat la țintă pe Oncescu, din fața porții, după ce portarul dinamovist respinsese în față șutul din lovitură liberă. După acest succes, Dinamo a urcat pe locul 8, u 24 de puncte, la dpuă lungimi de playoff. FC Brașov a coborât pe locul 10, cu 23 de puncte. Stegarii au suferit prima înfrângere din acest sezon pe propriul teren.

Articolul precedentBobby Păunescu îl face K.O. pe REZERVISTUL Sorin Oancea. Pionul Statului Paralel, deconspirat
Articolul următorHOCHEI: Succese pentru toate echipele românești din Erste Liga!