Eliminare rușinoasă, din Cupa României, pentru SR Brașov

Faza a doua a Cupei României a fost una cu ghinion pentru gruparea de fotbal ACS SR Brașov. Echipa antrenată de Florin Stîngă a fost eliminată de Măgura Cisnădie, care activează în Liga a 4-a Sibiu.

Gazdele s-au impus cu 2-0, după două goluri marcate în prima repriză. Recent transferat la Brașov, Romeo Surdu a fost titular și a ratat două mari ocazii. Acesta a ieșit accidentat de pe teren, în minutul 85. De la SR Brașov, Carlo Danciu a fost eliminat, în minutul 82. Potrivit Monitorul Expres, galben-negrii au folosit următoarea echipă:

Potcoavă – Neculăescu, Stoian, Rența, Dragomir – R. Mihai (46 Răchișan), Stîngă, Nicolau, H. Popa, D. Popa (73 C. Danciu), Surdu (85 Răducanu).

În aceeași fază a competiției, Olimpic Cetate Râșnov a trecut, fără emoții, scor 6-1, de o altă formație brașoveană, FC Săcele.