Corona Wolves câștigă primul meci din sferturile Erste Liga

Primul meci din sferturile de finala Erste Liga, dintre Corona Brasov si ACSH Gheorgheni, au oferit o disputa cu o evolutie palpitanta a scorului.

Dupa prima repriza incheiata fara goluri, a urmat a doua repriza in care echipa din Gheorgheni a reusit sa inscrie de doua ori, in minutele 34’04’’ si cu 33’’ inainte de final. Scor dupa doua reprize, 0-2. Ultima parte a meciului a fost insa favorabila “lupilor” care au reusit sa intoarca scorul, dupa o evolutie care a entuziasmat fanii prezenti in tribune. Pentru Corona au inscris Carlson (53’15’’) si Peter Balazs (56’10’’ si 59’25’’). Echipa Brasovului conduce cu 1-0 la general, iar urmatorul meci este programat, în această seară, de la ora 18.30, tot pe Patinoarul Olimpic Brasov.

Articolul precedentAlertă în supermarket-uri! Ministrul Sănătății, ședință de urgență cu șefii marilor magazine