La Arad a fost programat, aseară, meciul 4 al finalei mici din Liga Națională la baschet feminin, între Olimpia CSU Brașov și FCC Baschet UAV Arad.

După înfrângerea de miercuri (80-90), brașovencele au pierdut și confruntarea de aseară, scor 73-87, pe sferturi 18-11, 11-26, 29-25 și 15-25. Deși au avut un avantaj de 7 puncte după primele 10 minute de joc, fetele antrenate de Dan Calancea și Nenad Marinkovic au pierdut clar sfertul 2, iar în ciuda faptului că au dat semne de revenire în repriza a treia, pe care au câștigat-o la 4 puncte, ultimul sfert a fost dominat categoric de gazde, care s-au impus și au câștigat la general cu 2-0, terminând pe podium acest sezon competițional.

Marcatoarele de la Olimpia CSU Brașov au fost: Dickey – 29 puncte, Pesovic – 18 pct, Al Ashab – 12 pct, Nan – 9 pct, Corda – 3 pct și Mcdonald – 2 pct.

Articolul precedentCristian Rizea: „Viorel Hrebenciuc este agent de influență rus. Maior mi-a spus să fiu atent la întâlnirile pe care le are Ponta”