Olimpia CSU Brașov a întâlnit, în această seară, în Giulești, în meciul 2 al sferturilor Campionatului Național, pe Rapid București. Gazdele s-au impus cu 71-66, pe sferturi 21-19, 14-15, 19-13 și 17-19.

Elevele antrenate de Dan Calancea și Nenad Marinkovic au ratat foarte multe ocazii. Au avut un avans de 5 puncte, 46-41, spre finalul sfertului 3, după care au cedat complet ostilitățile. Scorul înaintea sfertului 4 era 54-47 pentru Rapid. Diferență care s-a dovedit decisivă, întrucât brașovencele nu au mai revenit în joc în ultimele zece minute. Rapid câștigase și meciul 1, de la Brașov, scor 68-61, astfel că giuleștencele se califică în semifinale cu scorul de 2-0 la general. Acolo unde au mai ajuns Sepsi Sfântu Gheorghe, CSM Constanța și Aradul. Olimpia Brașov va evolua pentru locurile 5-8 și va întâlni pe Târgu Mureș.

Articolul precedentÎngheț la sol și brumă, și COD GALBEN de vânt puternic, în mai mute zone din țară
Articolul următor4 agenți de poliție din județul Braşov acuzați de corupție au fost reținuți